Infor­ma­cje dla I roku stu­diów sta­cjo­nar­nych

Roz­po­czę­cie zajęć

Zaję­cia dydak­tyczne na stu­diach sta­cjo­nar­nych roz­po­czy­nają się 2 paździer­nika 2023 r.

orga­ni­za­cja roku aka­de­mic­kiego

plany zajęć

Syla­bus SGW – pro­gramy stu­diów

Roz­po­czę­cie zajęć fakul­ta­tyw­nych (modu­ło­wych)

Dla I roku kie­runku ogrod­nic­two oraz kie­runku ogrod­nic­two miej­skie i arbo­ry­styka przedmioty modu­łowe (fakul­ta­tywne) ruszają od dru­giego tygo­dnia zajęć (od 9 paździer­nika).

Wydzia­łowa Inau­gu­ra­cja Roku Aka­de­mic­kiego

Odbę­dzie się 2 paździer­nika o godzi­nie 9.00 w Auli Krysz­ta­ło­wej. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA dla stu­diu­ją­cych na I roku stu­diów sta­cjo­nar­nych.

Godziny dzie­kań­skie dla I roku

W związku z Inau­gu­ra­cją Wydzia­łową 2 paździer­nika 2023 r. zostały wyzna­czone godziny dzie­kań­skie (wolne od zajęć) od 9.00 do 12.00 dla I roku stu­diów sta­cjo­nar­nych wszyst­kich kie­run­ków.

Wir­tu­alny Dzie­ka­nat (eHMS)

Oso­bom przy­ję­tym na stu­dia w roku aka­de­mic­kim 2023/2024 został nadany numer albumu stu­denta, dostępny po zalo­go­wa­niu się do IRK. Za pomocą numeru albumu akty­wuj konto w Wir­tu­alnym Dzie­ka­na­cie. W Wir­tu­alnym Dzie­ka­na­cie znajdziesz infor­ma­cję o przy­dziale do grupy stu­denc­kiej: gl (grupa labo­ra­to­ryjna) i gc (grupa ćwi­cze­niowa). Zna­jąc numer grupy ćwi­cze­nio­wej, sprawdź infor­ma­cje o pla­nie zajęć na stro­nie Two­jego kie­runku: Ogrod­nic­two lub Ogrod­nic­two miej­skie i arbo­ry­styka lub na ogól­nej stro­nie z pla­nami.

e-Ślu­bo­wa­nie

Złóż w Wir­tu­alnym Dzie­ka­na­cie (eHMS) od 1 do 6 paździer­nika 2023 r. Po zło­że­niu e-ŚLUBOWNAIA nabę­dziesz prawa stu­denc­kie: możesz otrzy­mać legi­ty­ma­cję stu­dencką i pod­pi­sać umowę w Dzie­ka­na­cie (sta­cjo­nar­nym) . W Dzie­ka­na­cie (sta­cjo­nar­nym) musisz poja­wić się w ciągu 7 dni od roz­po­czę­cia roku aka­de­mic­kiego. Jeśli nie poja­wisz się w tym cza­sie w Dzie­ka­na­cie (sta­cjo­nar­nym) będzie to rów­no­znaczne z rezy­gna­cją ze stu­diów i skre­śle­niem z listy stu­den­tów.

Elek­tro­niczna legi­ty­ma­cja stu­dencka

Otrzy­masz ją w Dzie­ka­na­cie (sta­cjo­nar­nym) po roz­po­czę­ciu stu­diów. Na rachu­nek podany w Wir­tu­alnym Dzie­ka­na­cie, w sek­cji doty­czą­cej opłat, musisz wnieś opłatę za legi­ty­ma­cję w poda­nej tam wyso­ko­ści. Opóź­nie­nie w ure­gu­lo­wa­niu opłaty spo­wo­duje brak moż­li­wo­ści wyda­nia legi­ty­ma­cji na początku roku aka­de­mic­kiego.

Stu­denc­kie Konto Pocz­towe

Za pomocą Stu­denc­kiego Konta Pocz­towego możesz logo­wać się do róż­nych uczel­nia­nych ser­wi­sów, korzy­stać z usługi Office 365 i uczel­nia­nego WIFI. Iden­ty­fi­ka­to­rem konta jest numer albumu (6 cyfr) poprze­dzony literą „s” i iden­ty­fi­ka­tor dome­nowy: sXXXXXX@sggw.edu.pl. Spo­sób akty­wa­cji stu­denc­kiego konta pocz­to­wego opi­sany jest na stro­nie wspar­cia IT.

Od chwili zało­że­nia Stu­denc­kiego Konta Pocz­towego kon­tak­tuj się z Uczel­nią TYLKO za jego pomocą. Dzie­ka­nat nie odpo­wiada na pry­watne adresy pocz­towe.

Orze­cze­nie leka­rza medy­cyny pracy

Skie­ro­wa­nie na bada­nia dostępne jest do wydruku w IRK. Pla­cówki, w któ­rych możesz wyko­nać bez­płatne bada­nia wymie­nione są na stro­nach Woje­wódz­kich Ośrod­ków Medy­cyny Pracy. Nie wyma­gamy wyko­na­nia badań lekar­skich w wyzna­czo­nych przez SGGW lecz­ni­cach. Orze­cze­nie lekar­skie złóż w Dzie­ka­na­cie (sta­cjo­nar­nym) w dniu roz­po­czę­cia zajęć. W przy­padku braku zaświad­cze­nia, w wyjąt­ko­wych sytuacjach, złóż poda­nie do Pro­dzie­kana ds. dydak­tyki o prze­dłu­że­nie ter­minu zło­że­nia zaświad­cze­nia lekar­skiego.

Szko­le­nie BHP i szko­le­nie biblio­teczne

Różne dla róż­nych kie­run­ków stu­diów, reali­zo­wane są w for­mie e-lear­ningu, na prze­zna­czo­nej do tego platfor­mie.

Uwaga – szko­le­nie BHP trwa ok. 5 godzin, przy­go­tuj się na to i zare­zer­wuj dogodny sobie czas. Szko­le­nie musisz zre­ali­zo­wać od 3 paździer­nika do 15 paździer­nika. Do zapi­sa­nia się na szko­le­nie wyma­gane jest Stu­denc­kie Konto Pocz­towe.

Pro­simy, nie zosta­wiaj tej sprawy na póź­niej!

Sty­pen­dia

Jeśli chcesz otrzy­mać sty­pen­diów zapo­znaj się z Regu­la­mi­nem Świad­czeń na rok 2023/2024 i – szcze­gól­nie w przy­padku sty­pen­dium socjal­nego – zwróć uwagę na załącz­nik nr 2 i zbierz wyma­gane doku­menty, które pozwolą na usta­le­nie składu rodziny i udo­ku­men­to­wa­nie dochodu Two­jego oraz człon­ków Two­jej rodziny i są nie­zbędne do dołą­cze­nia do wnio­sku o przy­zna­nie sty­pen­dium. Wnio­ski o przy­zna­nie sty­pen­diów skła­dane są na początku roku aka­de­mic­kiego (ter­mi­narz zosta­nie podany w Dzie­ka­na­cie).

Wydzia­łowa Inau­gu­ra­cja Roku Aka­de­mic­kiego 2023/2024
Data wydarzenia: 2023-10-02