Wizyta w Teknologi Sepuluh Nopember

W dniach 13-26 11 2022 Wydział Ogrodniczy jest obecny w Institut Teknologi Sepuluh Nopember (ITS) w Surabaji, Jawa, Indonezja. ITS to czwarta najlepsza uczelnia w Indonezji. Na zaproszenie Wydziału Inżynierii Środowiska ITS dr hab. Arkadiusz Przybysz jako World Class Professor prowadzi cykl wykładów poświęconych fitoremediacji powietrza oraz usług ekosystemowych zieleni miejskiej.  Odwiedził także największy na Jawie ogród botaniczny oraz zapoznał się z zielenią miejską w Surabaji. Dyskutowane są wspólne projekty badawcze oraz publikacje naukowe. Najważniejszym wydarzeniem będzie jednak podpisanie porozumienia między SGGW i ITS (MoU – Memorandum of Understanding), które umożliwi dalszą współpracę, w tym wymianę studencką i młodej kadry naukowej.

dr hab. Arkadiusz Przybysz
Data wydarzenia: 2022-11-13
Miejsce wydarzenia: Institut Teknologi Sepuluh Nopember (ITS) w Surabaji, Jawa, Indonezja