Urban Regeneration and Sustainability - 3rd Edition

Dr Robert Popek i dr hab. Arkadiusz Przybysz uczestniczyli w konferencji Urban Regeneration and Sustainability (URS) – 3rd Edition w Tiranie (Albania). Przedstawili wyniki badań akumulacji pyłu zawieszonego i metali ciężkich przez drzewa, krzewy i łąki kwietne w Warszawie.

Badania prowadzone są w ramach projektu Narodowego Centrum Nauki – SONATA 16 pt. “Zanieczyszczenia
powietrza w środowisku przydrożnym dużych miast: Fitoremediacja mikroplastiku, pyłu zawieszonego i metali ciężkich oraz ich wpływ na roślinność i owady”.

W badanach udział brali również studenci Wydziału Ogrodniczego: Katarzyna Cieślak, Katarzyna Krysztowiak, Paweł Kulesza, Przemysław Sabat oraz doktorant Adam Nawrocki.

Konferencja

Uniwersytet Barleti

dr Robert Popek i dr hab. Arkadiusz Przybysz
Data wydarzenia: 2022-12-12