Informacje dla I roku studiów niestacjonarnych

Podpisywanie umów, ślubowania, odbiór legitymacji

Odbędą się w niedzielę 9 października o godzinie 10.00 w Auli II, budynek 37. Obecność obowiązkowa.

Opłaty

Po rozpoczęciu roku akademickiego osoby studiujące niestacjonarnie deklarują harmonogram wpłat za studia. Opłata semestralna może być rozłożona na maksymalnie 3 raty. Terminy płatności wskazuje Dziekanat. Student wypełnia deklarację dotyczącą sposobu wnoszenia opłat. Pierwsza wpłata za studia niestacjonarne wnoszona jest do 21 października.

Wirtualny Dziekanat (eHMS)

Osobom przyjętym na studia w roku akademickim 2022/2023 został nadany numer albumu studenta, dostępny po zalogowaniu się do IRK. Za pomocą numeru albumu aktywujemy konto w Wirtualnym Dziekanacie. Wskazany jest tam nowy indywidualny (dla każdego studenta inny) numer rachunku bankowego do rozliczeń z SGGW związany z rozpoczynanym tokiem studiów. Wszelkie opłaty związane ze studiami wnoszone są na to konto. W Wirtualnym Dziekanacie jest informacja o przydziale do grupy studenckiej: gl (grupa laboratoryjna) i gc (grupa ćwiczeniowa). Po zapoznaniu się z numerem grupy ćwiczeniowej, sprawdzamy informacje o planie zajęć, które są dostępne na stronie wydziałowej, w zakładce właściwej dla danego kierunku studiów Ogrodnictwo oraz Ogrodnictwo miejskie i arborystyka lub na ogólnej stronie z planami.

Elektroniczna legitymacja studencka

Na rachunek podany w Wirtualnym Dziekanacie, w sekcji dotyczącej opłat, należy wnieść opłatę za legitymację w podanej tam wysokości. Opóźnienie w uregulowaniu opłaty spowoduje brak możliwości wydania legitymacji na początku roku akademickiego.

Studenckie Konto Pocztowe

Za pomocą Studenckiego Konta Pocztowego można logować się do różnych uczelnianych serwisów, korzystać z usługi Office 365 i uczelnianego WIFI. Identyfikatorem konta jest numer albumu (6 cyfr) poprzedzony literą „s” i identyfikator domenowy: sXXXXXX@sggw.edu.pl. Sposób aktywacji studenckiego konta pocztowego opisany jest na stronie wsparcia IT.

Szkolenie BHP i szkolenie biblioteczne

Różne dla różnych kierunków studiów, realizowane są w formie e-learningu, na przeznaczonej do tego platformie.

Uwaga – szkolenie BHP trwa ok. 4 godzin, należy być na to przygotowanym i zarezerwować dogodny sobie czas. Szkolenie należy zrealizować od 3 października do 15 października. Do zapisania się na szkolenie wymagane jest studenckie konto pocztowe. W razie problemów proszę o jak najszybsze skontaktowanie się z Panem dr Zbigniewem Rusinowskim.

Proszę nie zostawiać tej sprawy na później!

Orzeczenie lekarza medycyny pracy

Należy dostarczyć do Dziekanatu. Osoby nie posiadające takiego zaświadczenia proszone są o jak najszybsze umówienie się do lekarza. Skierowanie na badania medycyny pracy dostępne jest do w IRK. Placówki, w których można wykonać bezpłatne badania wymienione są na stronach Wojewódzkich Ośrodków Medycyny Pracy. Nie wymagamy wykonania badań lekarskich w wyznaczonych przez SGGW lecznicach.

Stypendia

Osoby zainteresowane otrzymaniem stypendiów powinny zapoznać się z Regulaminem Świadczeń na rok 2022/2023 i – szczególnie w przypadku stypendium socjalnego – zainteresować się załącznikiem nr 2 oraz rozpocząć działania zmierzające do zgromadzenia wymaganych dokumentów, które pozwolą na ustalenie składu rodziny i udokumentowanie dochodu studenta oraz członków jego rodziny i są niezbędne do dołączenia do wniosku o przyznanie stypendium. Wnioski o przyznanie stypendiów składane są na początku roku akademickiego (terminarz zostanie podany w Dziekanacie).

Miłorząb japoński (ginkgo biloba)
Data wydarzenia: 2022-10-06
Miejsce wydarzenia: budynek 37 budynek 35