Wizyta studyjna

Daifressh Berry i Fieldstone Investments

dla studentów i studentek Wydziału Ogrodniczego
realizowana w ramach zadania 6 projektu nr POWR.03.05.00-00-Z046/18

Termin składania dokumentów rekrutacyjnych:
do 29.05.2022

Uwaga:
Liczba uczestników zajęć jest ograniczona.

Zakres:
W trakcie wyjazdu studyjnego studenci zapoznają się z organizacją uprawy gatunków jagodowych w warunkach sterowanej produkcji owoców. Omówione zostaną techniki manipulacji rozwojem roślin, wykorzystujące potencjał biologiczny odmian, różne typy sadzonek, nawożenie oraz możliwości jakie daje uprawa pod osłonami. Przedstawione zostaną strategie sterowanej produkcji pozwalające zarówno na przyspieszenie jak i opóźnienie zbioru owoców, w stosunku do naturalnego okresu ich dojrzewania. Studenci zapoznają się w praktyce z zabiegami pielęgnacyjnymi prowadzonymi w nowoczesnej uprawie gatunków jagodowych, narzędziami pozwalającymi na określanie potrzeb roślin w stosunku do nawadniania i nawożenia, oraz schematami postępowania pozwalającymi na stworzenie optymalnych warunków do ich wzrostu i rozwoju. W ramach wyjazdu studenci odwiedza dwa gospodarstwa Daifressh Berry (Góra Bałdrzychowska) i Fieldstone Investments (Koźniewice).

Cel:
Poszerzenie wiedzy dotyczącej zagadnień sterowanej produkcji owoców truskawki, maliny i borówki wysokiej.

Termin realizacji:
02.06.2022 godz. 7:00 – 19:00
miejsce zbiórki parking przed budynkiem 37, kampus SGGW

Koordynator:
dr Tomasz Krupa, Instytut Nauk Ogrodniczych
Katedra Sadownictwa i Ekonomiki Ogrodnictwa
Wydział Ogrodniczy
email: tomasz_krupa@sggw.edu.pl

Aby wziąć udział należy:

• • zapoznać się z „regulaminem naboru na szkolenia”
    • pobrać i wypełnić „Formularz danych osobowych” (załącznik 1)
    • pobrać i wypełnić „Oświadczenie o zapoznaniu się i akceptacji postanowień regulaminu naboru” (załącznik 2)