Silna pozy­cja Szkoły Głów­nej Gospo­dar­stwa Wiej­skiego w War­sza­wie w naj­now­szej edy­cji ran­kingu Times Higher Edu­ca­tion Impact Ran­king

SGGW odno­to­wała zna­czący postęp w pre­sti­żo­wym ran­kingu Times Higher Edu­ca­tion Impact Ran­kings. W ogól­nej kla­sy­fi­ka­cji uczel­nia zna­la­zła się na pozy­cji z prze­działu 801-1000 (dla porów­na­nia w ubie­głym roku była to lokata z prze­działu 1001+). SGGW została naj­wy­żej skla­sy­fi­ko­wana w ramach Celu 17. „Part­ner­stwa na Rzecz Celów” zaj­mu­jąc pozy­cję z prze­działu 101-200 (w tym samym prze­dziale zna­la­zła się rów­nież Poli­tech­nika Gdań­ska oraz Uni­wer­sy­tet Gdań­ski).

SGGW umoc­niła swoją pozy­cję rów­nież w trzech innych Celach Zrów­no­wa­żo­nego Rozwoju. Uczel­nia zajęła ex aequo z Uni­wer­sy­tet Łódz­kim naj­wyż­szą lokatę w kraju, w ramach „Życia na Lądzie” (pozy­cja z prze­działu 201-300). SGGW jest rów­nież jedną z dwóch pol­skich szkół wyż­szych (druga to Uni­wer­sy­tet Przy­rod­ni­czy we Wro­cła­wiu), która została skla­sy­fi­ko­wana w ramach Celu 2. „Zero Głodu” (pozy­cja z prze­działu 201-300). Szkoła została po raz pierw­szy skla­sy­fi­ko­wana w ramach Celu 3. „Dobre Zdro­wie i Jakość Życia” (pozy­cja z prze­działu 601-800).

Osią­gnięte wyniki sta­no­wią potwier­dze­nie sil­nej pozy­cji SGGW w zakre­sie „susta­ina­bi­lity” i doko­nu­ją­cej się na jej tere­nie „zie­lo­nej rewo­lu­cji”

Times Higher Education Impact Ranking