Sakura Queen z wizytą w SGGW

26 kwiet­nia w SGGW gościć będzie Kyoko Katay­ama, 30. w histo­rii Japo­nii Sakura Queen – kró­lowa repre­zen­tu­jącą piękno kwia­tów japoń­skiej wiśni. Sakura Queen jest wybie­rana co dwa lata przez par­la­men­tarne sto­wa­rzy­sze­nie Sakura Blos­som Asso­cia­tion. Uczest­ni­czy w festi­wa­lach i cere­mo­niach sadze­nia sakury w Japo­nii. Jej naj­waż­niej­szym zada­niem jest pro­mo­cja wiśni japoń­skiej w Japo­nii i na świe­cie. Obecna Sakuro Queen jest stu­dentką Wydziału Stu­diów Glo­bal­nych Uni­wer­sy­tetu Sophia. Wystę­po­wała także w sztu­kach Kyogen, jed­nej z form kla­sycz­nego teatru japoń­skiego, pod­czas imprez mię­dzy­na­ro­do­wych.

Kyoko Katay­ama spo­tka się z Wła­dzami Uczelni, naukow­cami współ­pra­cu­ją­cymi z Japo­nią i oso­bami stu­du­ją­cymi na Wydziale Ogrod­ni­czym. Posa­dzi też drzewa wiśni na tere­nie kam­pusu SGGW.

Więcej na stronach SGGW

Fotografia i więcej informacji – Fundacja Sakura.

Kyoko Katayama, 30. w historii Japonii Sakura Queen
Data wydarzenia: 2024-04-26