Nau­kowcy z SGGW w Radzie Nau­ko­wej Przy Głów­nym Inspek­to­ra­cie Och­rony Śro­do­wi­ska

Sekre­tarz stanu w Mini­ster­stwie Kli­matu i Śro­do­wi­ska Jacek Ozdoba wraz z Kie­row­nic­twem GIOŚ wrę­czyli akty powo­ła­nia do Rady Nau­ko­wej Głów­nego Inspek­to­ratu Och­rony Śro­do­wi­ska – uro­czy­ste wrę­cze­nie aktów powo­ła­nia odbyło się 10 marca w Sali Senatu Szkoły Głów­nej Gospo­dar­stwa Wiej­skiego w War­sza­wie. W spo­tka­niu uczest­ni­czył m.in. Główny Inspek­tor Och­rony Śro­do­wi­ska Krzysz­tof Gołę­biew­ski, Rek­tor SGGW prof. dr hab. Inż. Michał Jerzy Zasada oraz Prze­wod­ni­czący Rady Nau­ko­wej, prof. Piotr Kosiak.

Rada Nau­kowa przy GIOŚ powstała, by zapew­nić wspar­cie mery­to­ryczne w zakre­sie popu­la­ry­za­cji wie­dzy eko­lo­gicz­nej oraz dzia­łal­no­ści Inspek­cji Och­rony Śro­do­wi­ska.

Zada­nia Rady Nau­ko­wej

Rada Nau­kowa przy GIOŚ powstała na pod­sta­wie Zarzą­dze­nia nr 5 Głów­nego Inspek­tora Och­rony Śro­do­wi­ska z dnia 4 sierp­nia 2022 r. w spra­wie powo­ła­nia Rady Nau­ko­wej przy Głów­nym Inspek­torze Och­rony Śro­do­wi­ska.

Głów­nymi zada­niami rady są m.in.:

• usta­la­nie kie­run­ków dzia­łal­no­ści nauko­wej GIOŚ,
  • doradz­two eks­perc­kie,
  • koor­dy­na­cja współ­pracy z ośrod­kami nauko­wymi w kraju i zagra­nicą,
  • orga­ni­zo­wa­nie kon­fe­ren­cji nauko­wych i spo­tkań o cha­rak­te­rze nauko­wym.

W Radzie Nau­ko­wej zasia­dają dwie osoby pra­cu­jące w Insty­tu­cie Nauk Ogrod­ni­czych i pro­wa­dzące zaję­cia na naszym Wydziale:

1. dr hab. Arka­diusz Przy­bysz – czło­nek Rady Nau­ko­wej, SGGW; spe­cja­li­sta ds. fito­re­me­dia­cji i zanie­czysz­czeń powie­trza i gleby;
  2. dr hab. Ewa Zaraś – czło­nek Rady Nau­ko­wej, SGGW; den­dro­log, eks­pert ds. ochrony śro­do­wi­ska, archi­tek­tura kra­jo­brazu;

Wię­cej na stro­nach SGGW

Naukowcy z SGGW w Radzie Naukowej Przy Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska