Dzień UNIgreen – The Green European University

Histo­ria Osiem uczelni part­ner­skich UNIgreen pod­jęło 17 lutego 2022 r. ważny krok w kie­runku powo­ła­nia Uni­wer­sy­tetu Euro­pej­skiego, spe­cja­li­zu­ją­cego się w naukach rol­ni­czych, bio­tech­no­lo­gii i naukach przy­rod­ni­czych (#We­Are­UNIgreen).

Z myślą o stwo­rze­niu trans­na­ro­do­wego soju­szu euro­pej­skich uczelni, które podzie­lają tę samą dłu­go­ter­mi­nową wizję współ­pracy, osiem insty­tu­cji: Uni­ver­sity of Alme­ría (Hisz­pa­nia) – insty­tu­cja koor­dy­nu­jąca, Agri­cul­tu­ral Uni­ver­sity of Ice­land (Islan­dia), Agri­cul­tu­ral Uni­ver­sity Plo­vdiv (Buł­ga­ria), Haute Ecole de la Pro­vince de Liège (Bel­gia), Poly­tech­nic Insti­tute of Coim­bra (Por­tu­ga­lia), Paris Sup’Bio­tech (Fran­cja), Uni­ver­sità degli Studi di Modena e Reg­gio Emi­lia (Wło­chy) oraz Szkoła Główna Gospo­dar­stwa Wiej­skiego w War­sza­wie, pod­jęło prace na rzecz przy­go­to­wa­nia wnio­sku pro­jek­to­wego w ramach ini­cja­tywy Uni­wer­sy­te­tów Euro­pej­skich pt. The Green Euro­pean Uni­ver­sity (UNIgreen).

17 lutego – Dzień UNIgreen

Przed­sta­wi­ciele uni­wer­sy­te­tów zaan­ga­żo­wa­nych w kon­sor­cjum UNIgreen 17 lutego 2022 r. spo­tkali się w Bruk­seli w celu pod­pi­sa­nia dekla­ra­cji przy­stą­pie­nia do ini­cja­tywy. Orga­ni­za­to­rem spo­tka­nia Rek­to­rów było Biuro Sto­sun­ków Mię­dzy­na­ro­do­wych bel­gij­skiej uczelni part­ner­skiej – Haute Ecole de la Pro­vince de Liège (HEPL), które zarzą­dza pro­jek­tem w HEPL. Wię­cej o wyda­rze­niu na stro­nie.

17 lutego stał się sym­bo­licz­nym począt­kiem ini­cja­tywy UNIgreen – The Green Euro­pean Uni­ver­sity – na pamiątkę tej daty uczel­nie zrze­szone w soju­szu usta­liły ten dzień Dniem UNIgreen.

UniGreen 17 02 2023
Data wydarzenia: 2023-02-17