Agrobiznes i zarządzanie proklimatyczne
Czy jesteś profesjonalistą w branży rolno-spożywczej? Posiadasz przedsiębiorstwo lub pracujesz w sektorze publicznym? A może po prostu chcesz rozszerzyć swoje kwalifikacje o zagadnienia związane z zarządzaniem proklimatycznym w agrobiznesie?
Jeśli tak, studia podyplomowe Arobiznes i zarządzanie proklimatyczne są idealnym wyborem dla Ciebie!
.
Dlaczego warto wybrać nasze studia?
– Kompleksowe kwalifikacje: Absolwent zyskuje kwalifikacje rolnicze pozwalające mu nabywać ziemię rolną, zakładać gospodarstwa rolne oraz uzyskiwać dopłaty i dotacje.
– Zróżnicowany program: Przedmioty obejmujące zarządzanie przedsiębiorstwem w branży rolno-spożywczej, ekonomię gospodarstw rolnych z uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju oraz technologie poprawy i remediacji gleby, wody i powietrza.
– Elastyczny harmonogram: Zajęcia odbywają się w weekendy od października do czerwca, w formie 10–11 zjazdów sobotnio-niedzielnych. Do 40% zajęć realizowanych jest zdalnie.
.
Co zyskasz po ukończeniu studiów?
– Praktyczne umiejętności: Nauczysz się zarządzać zrównoważonym rozwojem w agrobiznesie, wdrażać rozwiązania proklimatyczne oraz korzystać z nowoczesnych technologii w rolnictwie.
– Nowe perspektywy zawodowe: Absolwenci są przygotowani do pracy jako specjaliści i kierownicy programów zrównoważonego rozwoju, doradcy ds. zrównoważonego rozwoju, analitycy ds. klimatu czy kierownicy projektów w branży rolno-spożywczej.
Opis studiów
Studia adresowane są do osób pragnących pogłębić wiedzę z tematów związanych z zagadnieniami z zakresu zrównoważonego zarządzania w branży-rolno spożywczej. Studia mogą zainteresować osoby pracujące lub posiadające przedsiębiorstwa z branży rolnospożywczej oraz pracujące w sektorze publicznym.
Wymagane kwalifikacje poprzedzające:
Słuchaczami studiów mogą być osoby posiadające dyplom ukończenia studiów wyższych, co najmniej pierwszego stopnia.
Ogólna charakterystyka efektów uczenia się:
Słuchacze studiów podyplomowych będą posiadać interdyscyplinarną wiedzę i umiejętności wpisujące się w rosnące rynkowe i środowiskowe zapotrzebowanie na specjalistów zajmujących się wdrażaniem i rozwojem rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju, gospodarki niskoemisyjnej, jak również ochrony środowiska w branży rolno-spożywczej. Absolwenci będą posiadać wiedzę niezbędną do identyfikowania szans wdrożenia rozwiązań prośrodowiskowych oraz będą umieli przedstawić propozycję zmian optymalizujących pod tym kątem podmioty z branży rolno-spożywczej. Ze względu na przedmioty z zakresu nauk ekonomicznych i społecznych, które zostały przewidziane w programie studiów, absolwenci będą posiadali kompetencje i znali rozwiązania zarządcze, w celu zrealizowania całego procesu realizacji projektu prośrodowiskowego (od identyfikacji potrzeb i oczekiwań kluczowych interesariuszy, przez opracowanie planu komunikacyjnego zmiany wewnątrz organizacji oraz strategii marketingowej, przygotowanie projektu, pozyskanie jego współfinansowania do zarządzania zmianami prośrodowiskowymi w organizacjach). Umiejętności i wiedza zdobyte w trakcie studiów będą predysponować absolwentów studiów
podyplomowych do pracy na takich stanowiskach jak specjalista/kierownik programów zrównoważonego rozwoju w branży rolno-spożywczej, doradca ds. zrównoważonego rozwoju w branży rolno-spożywczej, specjalista/analityk ds. klimatu w branży rolno-spożywczej, kierownik projektu zrównoważonego rozwoju w branży rolno-spożywczej.
Ukończenie studiów
Tryb i warunki ukończenia studiów podyplomowych na zasadach określonych w Regulaminie Studiów Podyplomowych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie:
- Zaliczenie/zdanie egzaminów z wszystkich przedmiotów realizowanych na studiach
- Końcowa ocena ze studiów jest wystawiana jako średnia arytmetyczna uzyskanych ocen z egzaminów i zaliczeń z poszczególnych realizowanych przedmiotów
Warunki rekrutacji
Czas trwania studiów: 2 semestry
Zasady naboru: według kolejności zgłoszeń
Liczba miejsc: 32
Termin zgłoszeń: d0 30 września 2024
Opłata: 4 600 zł łącznie za oba semestry, płatne w dwóch ratach po 2 300 zł na dwa tygodnie przed rozpoczęciem każdego semestru.
Kierownik studiów: dr inż. Dagmara Stangierska-Mazurkiewicz
Przebieg rekrutacji
Osoby zainteresowane studiami powinny:
- Zarejestrować się w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK) na studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
- Wymagane dokumenty:
- podanie o przyjęcie na studia,
- ankieta osobowa,
- odpis lub poświadczona przez uczelnię kopia dyplomu ukończenia studiów uprawniających do podjęcia kształcenia na studiach podyplomowych. W przypadku ukończenia uczelni wyższej za granicą kandydat składa oryginał dyplomu oraz jego tłumaczenie na język polski potwierdzony przez upoważnione instytucje, a także dokument potwierdzający nostryfikację dyplomu lub zaświadczenie o zwolnieniu z postępowania nostryfikacyjnego.
- dowód wpłaty za studia, co najmniej za pierwszy semestr w przypadku płatności w 2 ratach lub wpłaty całości w przypadku opłaty jednorazowej.
Kadra
Terminarz zjazdów
listopad
- PN
- WT
- ŚR
- CZW
- PT
- SB
- ND
- 28
- 29
- 30
- 31
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 1
21 11.2024